kniha Rozbřesk

20. října 2009 v 19:15 | Niky |  Rozbřesk
Čtvrtý díl TWILIGHT ságy začíná zasnoubení a zároveň svatbou Edwarda a Belly. Celou svatbu si na starost vzala Alice, která ozdobila celý dům a příjezdovou cestu. Doparády si vzala také Bellu, kterou změnila k nepoznání. K přípravě Belly se připojila i Rosalie, která Belle udělala nádherné vlasy. Na svatbu přijelo hodně příbuzných, takže nebylo divu že Bella byla nervózní. K hostům se přidala i Bellinina matka a to ji hodně uklidnilo když za ní přišla. Když bylo vše hotové mohlo vše začít.
Pomalu kráčela po schodech dolů soustředěná na to, aby neupadla. Až se dostala k Edwardovi teprve se uklidnila a všechno proběhlo s klidem a největší parádou. Po obřadu začala oslava, kde všichni oslavovali. Ale největším dárkem co Bella dostala bylo to, že se na svatbě ukázal Jacob který sní strávil ten večer chvilku osamotě než přišlo na jeden konflikt a Jacob odešel.
Po oslavě novomanželé odjeli na svatební cestu. Odjeli na ostrov Esme. Ostrov byl krásný a jen pro ně dva tak nečekali a začali si užívat. Hned první večer se Bella s Edwardem milovala, ale ráno pro ni nebylo jen tak nijaké, protože byl Edward naštvaný a podrážděný jak Bella vypadala. Po probuzení Bella o ničem nevěděla tak se Edwarda zeptala co se s ním děje a on jí řekl jediné podívej se na své tělo. ANO! Vypadalo strašně samé modřiny a Bella byla překvapená, protože nic necítila a ujištovala Edwarda, že to nevadí, ale to nebylo všechno v pokoji se to změnilo na péřový pokoj dva zlavce byly pokousané a roztrhané což by tak nevadilo.
Na ostrově spolu prožívali krásné chvilky až na jeden den kdy Bella byla doma sama a chtěla si něco uvařit, uvařla si kuře ale nesnědla ho, udělalo se jí však špatně a šla zvracet. Po příjezdu Edwarda se vůbec nic nezměnilo Bella pořát zvracela až přišla na to, že by mohla být těhotná. Když to řekla Edwardovi tak byl jako přibitý k zemi vůbec se nehýbal. Bellu napadlo, že zavolá domů a zeptá se jestli je to vůbec možné, aby byla těhotná.
Okamžitě jeli domů a pak se vše potvrdilo. V Belle rostlo dítě, které ovšem nebylo jen tak obyčejné. Jak přijeli zpět tak se o tom dozvěděl Jacob nevěděl podrobnosti, protože Bella s Edwardem a se zbytkem rodiny se dohodli, že to budou považovat za nemoc. a Jacob si myslel, že je ta nemoc, že už Bella není Bella, ale upír. Tak se naštval a jel ji navštívit a když dorazil byl překvapen protože Bella byla pořát Bella jenom byla těhotná a šlo to na ní vidět, protože dítě, které v ní rostlo rostlo strašnou rychlostí.
Jacob se vrátil domů a všchni vlci byli přesvědčeni, že je to dítě hrozbou malého městečka Forks a rozhodli se že pujdou tomu zabránit a Jacom je měl dovézt k nim jenomže byl proti utekl a šel varovat Edwarda co jejich smečka chce udělat. Jacob se rozhosl že je bude chránit a že bude hlídat jejich dům. K Jacobovi se přidal i Sethe a Lea kteří pomáhali chránit.
Všechno uteklo jak voda a Belle už to dítě uvnitř začalo lámat kosti. Jelikož v ní rostlo něco podivného tak se Bella musela živit krví....Pár dní uběhlo a přišel den kdy Bella bude rodit. Jak porodila byl Jacob přesvědčen, že je Bella mrtvá, ale Edward ji kousl do srdce a Bella se začala měnit v upíra.
Uběhlo pár dní a všechno bylo zase v klidu Bella se setkala se svým dítětem jenom se divila, že tam Jacom zůstal že neodešel jedinou záminkou bylo to že se Jacob do malé Renesme zamiloval a zůstal tam po dobu jakou určil za vhodnou. Dítě rostlo hodně rychlo a dokázalo se ovládat a došlo i na setkání se svým dědečkem. Všechno probíhalo velmi dobře a malá začala lovit.
Na lov chodili všichni pohromadě Bella Jacob i malá s nima chodila, protože měla velké pouto u Jacoba byli pro sebe jako stvoření. Jednoho dne však měla Alice vidění že přijedou Volturiovi kvůli malé Nessii, která byla pro ně hrozbou.
Neměli hodně času na to aby všechno stihli probrat, tak začali jednat zavolali svoje nejbližší a Alice s Jasperem se vidali pryč nikdo nevěděl proč odešli a mysleli si že utekli aby se mohli zachránit. Jak dojeli všichni přátelé byli obeznámeni proč dojedou Volturiovi a museli potvrdit a sami se přesvědčit že malá dcera Belly není vůbec nebezpečná že je napůl upír a napůl člověk. Všichni se nechali přesvědčit a říkali ,že to klidně potvrdí a někteří říkali, že budou i bojovat jestli to bude nutné. Alice nechala Belle jednu důležitou pomoc adresu na jednoho takzvaného advokáta aby mohla udělat Renesme falešnou občanku a pas, nechala to udělat i pro Jacoba který by se staral o malou kdyby to všechno dopadlo špatně....
Jeden s přátel oběvil u Belly vzácnou schopnost schopnost štítu kterou Bella neuměla ovládat tak se začala trénovat. Nezbývalo už moc času.
Když došlo na ten osudový den přišli všichni na jednu louky, kde čekali až se Volturiovi objeví. Rozestavěli se aby byli všichni blízko sebe aby se dokázali nějak ubránit. Na pomoc přišla také celá Jacobova smečka. Přišel čas Voltoriovi přišli a zastavili se protože se zarazili tím že tam jsou i vlkodlaci. A začalo se vyjednávat. Všichni přesvědčovali vůdce Volturiu, že to dítě není nebezpečné. Bella rozprostřela svůj štít na všechny a chránila je proti Jane a Alecovi, kteří zkoušeli svoje schopnosti použít proti Cullenum. Jenže to dělali zbytečně Bella všechny chránila. Voturiovi byli ale ovšem přesvědčeni, že zaútočí, ale Edward řekl, že mají ještě jeden důkaz a řekl: Alice dojdi sem prosím. Všichni začali opakovat Alice?Alice? to není možné...Alice přikráčela a dovedla ještě dva lidi...Huilen a Nahuel...
Huilen začala vysvětlovat, že Nahuel je stejný jako Renesmee a že není vůbec nebezpečný...díky jejich svědčení se Volturiovy rozhodli, že jich nachají tak a že půjdou zpět domů až všichni zmizeli začali se všichni radovat a objímat s Alici. Jak přišli domů ke Cullenum se začali loučit přátelé a postupně odcházeli.
Když všichni odešli tak Bella s Edwardem šli spokojeně do své chaloupky, kterou dostali jako svatební dar...uloži malou Renesmee spát a spokojeně se na sebe dívali a byli rádi, že už to je za nimi a že je Bella neskutečně silná díky štítu...
Bella také předvedla Edwardovi to co se naučila...chytla Edwarda za tvář a začala mu ukazovat svoje vzpomínky...Edward byl unešený a chtěl aby to opakovala...ale vždy jí začal líbat... :) ....
Teď už na sebe mají opravdu celou věčnost...A pak slastně pokračovali do toho malého, ale perfektního kousku jejich navždy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama